środa, 7 września 2016

Dziękuję za wspomnienia #10


Tytuł: Dziękuję za wspomnienia
Autor: Cecelia Ahern
Wydawnictwo: Wydawnictwo Akurat

Każdy z nas wie, że romans romansowi nie równy. Dlatego właśnie lubię książki Ceceli Ahern. Piszę ona powieści w których głównym tematem jest wielka miłość bohaterów, jednak każda z tych historii jest inna, unikatowa i wzruszająca. 

„Dziękuję za wspomnienia” ukazuje nam historię życia Joyce i Justina. Dwie różne osoby, które kompletnie się nie znają nagle mają wrażenie, że coś ich łączy, przyciąga do siebie.Justin kocha historię, sztukę i architekturę. Ma córkę i jest parę lat po rozwodzie.

 Joyce podjęła radykalne kroki w swoim małżeństwie i postanowiła się rozstać ze swoim mężem. Od kiedy poroniła dziecko jej życie się diametralnie zmieniło. Zaczęła znać ludzi, których wcześniej nie widziała, znać języki których nie znała i poznawać miejsca w których nigdy wcześniej nie była.

Co połączy tych dwoje ludzi? Dowiecie się, gdy przeczytacie książkę!

Nie ma prostej drogi wiodącej tam, dokąd pragniesz dotrzeć.

Więc chyba sama nie wiem co sądzić o tej książce. Momentami miałam wrażenie się sięnudzę przy niej, przy opisach itp. Ale jak tylko ja odkładałam nie mogłam siędoczekać kiedy do niej wrócę, ponieważ ciekawiły mnie losy bohaterów. "Dziękuję za wspomnienia" to typowa literatura kobieca, którą się szybko czyta bez jakiś głębszych przemyśleń. Nawet powiedziałabym że zawiera element fantastyki czy czegoś w tym rodzaju. Opisane zdarzenia są czasem z punktu widzenia Joyce, a czasem Jusina, co jak wiecie lubię, bo dzięki temu możemy poznać lepiej bohaterów i sposób jak oni widzą, oceniają dane zdarzenie.

Wcześniejszą powieść Ceceli Ahern jaką przeczytała wywarła na mnie ogromne wrażenie, czyli "Love, Rosie" . W tym przpadku jest trochę inaczej. Na pewno jeszcze nie raz sięgnęł po powieści tej autorki, ponieważ podoba mi się jej styl pisania.

Polecam jednak ksiażkę, każdemu kto lubi tego typu historie. Historie wielkiej miłości, przeznaczenia. Czytaliście tą ksiażkę ? Co o niej sądzicie ? Piszcie w komentarzach ! :)


Chcesz być na bieżąco? Zaobserwuj mój blog i polub mój fanpage na facebook'u :)


8 komentarzy:

 1. Też lubię Cecelię :) Chociaż czasem mam jakieś ambiwalentne uczucia, to jednak jest na plus! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię autorkę, ale tej powieści nie miałam okazji jeszcze przeczytać. ;) A sporo powieści już za mną. ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. witam serdecznie bardzo lubię Cecelię Ahern jestem jej wielkim fanem

  OdpowiedzUsuń
 4. Cecylia Ahern jest właśnie w moich planach :) po recenzji utwierdzilam się tylko w przekonaniu, ze warto sięgnąć po jakąś jej książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z Cecelią Ahern, jest u mnie różnie. Moja pierwsza jej książka "Ps.Kocham Cię" jest jedną z najbardziej wzruszających historii jakie czytałam, a "Love Rosie" zachwyciło mnie swoją historią, a także i formą. Natomiast "Kiedy cię poznałam" mnie rozczarowało, ale muszę przyznać, że była całkiem zaskakująca. "Dziękuje za wspomnienia" jeszcze nie czytałam, ale może w przyszłości się to zmieni :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Widziałam dużo jej książek, ale nigdy nie zdecydowałam się kupić żadnej. Wychodziłam z założenie, że przy takiej masowej ilości niekoniecznie tekst pójdzie w parze :) Cieszę się jednak, że rozwiałaś moje wątpliwości :) Książki do tego przyciągają ceną, więc .. przy moim październikowym zamówieniu z Piątą Falą pewnie znajdzie się jeden tytuł tej autorki :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Czytałam P.S Kocham Cię i Love Rosie, ale Dziękuję za wspomnienia chyba nie będzie w moim typie, zwłaszcza za te elementy fantastyki

  OdpowiedzUsuń