piątek, 18 listopada 2016

Harry Potter i Przeklęte Dziecko #13

Tytuł: Harry Potter i Przeklęte Dziecko
Autor: J. K. RowlingJack ThorneJohn Tiffany
Seria: Harry Potter (8 tom)
Wydawnictwo: Media Rodzina


Dzisiaj zacznęł swoją recenzję od opowiedzenia wam, jak ta książka trafiła w moje ręce. W noc premiery postanowiłam wybrać się do Empiku w Rzeszowie, gdzie była główna impreza na podkarpaciu. Trzy godziny atrakcji, zabawy i czekania. Na jedną noc księgarnia zamieniła się w magiczne miejsce, dekoracje i muzyka storzyły atmosferę wyciętą z magicznego świata. Były różne konkursy, zabawy a nawet fantastyczny pokaz magi! Podczas nocnej premiery HP zyskałam zakładki do ksiażki, tatuaże, proroka codziennego i oczywiście opieczętowany egzemplarz książki "Harry Potter i przeklęte dziecko".


Nie da się uchronić młodych ludzi przed krzywdą. Cierpienie musi przyjść i przyjdzie.
Książka jest scenariuszem sztuki, która miała swoją premierę 30 lipca 2016 w Londynie. Akcja dzieje się 19 lat po pokonaniu Voldemorda w książce "Harry Potter i Insygnia Śmierci". Syn Harry'ego Pottera, Albus właśnie zaczyna naukę w Hogwarcie. Jego relacje z ojcem nie są za kolorowe. 

Więcej fabuły nie chcę zdradzać, żeby nie psuć nikomu zabawy :) 

Zacznęł może od tego, że od kiedy zaczął się "szał" na nowego Harry'ego wszędzie było o tym głośno. Wydawnictwo wydało wszystkie części w nowych okładkach. Ludzie w internecie dodatkowo wszystko nakręcali, aż chciało się kupić nową ksiażkę i odświerzyć sobie historię Harry'ego, Rona i Hermiony! Dlatego właśnie nie żałuję, ze kupiłam nową część. Naprawde fajnie było po latach powrócić do magicznego świata. 

Na tym właśnie polega przyjaźń, prawda? Nie wiesz, czego potrzebuje twój przyjaciel, wiesz tylko, że potrzebuje.

Naprawdę nie rozumiem czemu Harry Potter i Przeklęte Dziecko jest 8 częścią serii. Dla mnie to jest jakiś dodatek, opowiadanie w formie scenariusza spektaklu, do całej serii.

Ogólnie ksiażkę bardzo szybko się czyta, posiada niektóre dialogii z humorem, co jest wielkim plusem. Historia, jaka jest opisana jest dość ciekawa, jednak trudno się czasem połapać co się dzieje. Niektóre sceny są dla mnie nawet absurdalne, niestety.
Osobiście podoba mi się to, że powraca się w niej do wydarzeń z mojej ulubionej części całej serii, ale nie będę zdradzała jaka to. Ci co czytali to wiedzą, ci co nie czytali, to się dowiedzą!

Prawda to cudowna i straszliwa rzecz, więc trzeba się z nią obchodzić ostrożnie.


Co mogę więcej powiedzieć ? Spodziewałam się czegoś innego. Jednak wiem, że to jest sztuka, a tam nie da się wszystkiego umieścić.

Znalazłam na youtubie ciekawy filmik pokazujący jakie błędą zostały popełnione w ksiażce i o jakich absurdach pisałam. Film jest przeznaczony jedynie dla osób, które czytały książkę!Miłego oglądania !

3 komentarze:

 1. Jest już na półce i czeka na swoją kolej :) JUż niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 2. :D Chyba najpierw wezmę się za doczytanie Harry Pottera, w wakacje czytałam Czarę Ognia, więc chyba nadeszła pora, by przeczytać wreszcie następną część.
  Pozdrawiam WiktoriaCzytaRazemZWami

  OdpowiedzUsuń
 3. Czytałoby się dobrze, gdyby nie Twoje błędy ortograficzne...

  OdpowiedzUsuń