środa, 9 listopada 2016

Niebezpieczne kłamstwa #12 BOOKTOUR

Tytuł: Niebezpieczne kłamstwa
Autor: Becca Fitzpatrick
Wydawnictwo: Moondrive

Książkę mogłam przeczytać dzięki BookTour organizowanym przez uwielbiamczytać.pl - serdecznie zapraszam na jej bloga.

Becca Fitzpatrick jest pewnie znana wszystkim z serii "Szeptem", której szczerze mówiąć jestem wielką fanką. Dlatego też gdy zobaczyłam ksiażkę tej autorki wiedziałam, że muszę przeczytać ją :)

O czym jest ta książka? Główna bohaterka musi opuścić rodzinne miasto i wszystkich kogo zna, ponieważ jest świadkiem zbrodni i zeznaje przeciwko niebezpiecznemu mężczyźnie. Zostaje wywieziona w całkiem nowe miejsce    w którym nie zna nikogo. Oczywiście nie jest tym zachwycona więc ma bardzo negatywne nastawienie do wszystkiego, co ją otacza. Książka pokazuje jej życie w nowym mieście, ale też to, że przeszłość zawsze będzie miała jakiś wpływ na teraźniejszość. Jednak to my możemy zdecydować jaki to wpływ będzie.Oczywiście jak to w takich książkach bywa - trochę już tego typu książek przeczytałam - główna bohaterka jest na początku irytująca, bezmyślna itp. Potem oczywiście się zmienia, chociaż nie ma u niej bardzo dużego przeskoku co jest bardziej naturalne, prawdziwe. Zmienia się w czasie. Chodź dużo bardziej ciekawszymi i barwnymi postaciami są postacie drugoplanowe dla mnie. Cieszę się że ich również mogłam poznać i autorka ich wątki naturalnie wpletła          w życie Stelli. 

Prawdziwa miłość nie potrzebuje żadnego konkretnego powodu. Miłość to głęboka więź i pełne oddanie. Prawdziwa miłość powinna zapierać nam dech w piersiach i nigdy nie powinna zmuszać nas do postępowania wbrew sobie.

Jeśli o mnie chodzi to szczególną uwagę skupiłam na tym, że autorka nie chciała w tej ksiażce pokazać tylko histori bogatej dziewczyny, która nie miała za ciekawie w życiu, ale miłość ja odmieniła itd... Dialogi, które były zawarte      w tej książce, a także przemyślenia głównej bohaterki same skłaniały do pewnych reflekcji i to nie na jeden temat, tylko poruszały różne dziedziny życia. Przez to, muszę przyznać, dość długo szło mi czytanie tej książki. Ale było warto.

Przez całe życie próbujemy uciekać przed własną przeszłością, ale nie zdajemy sobie sprawy, że jesteśmy z nią nierozerwalnie związani i nigdy nie zdołamy się od niej uwolnić.

Jednym z elementów książki który niezbyt mi się podobał to to, że na końcu książki nie wszystko się wyjaśniło. Oczywiście nie był to wątek główny, tylko poboczny, jednak wzbudził moją ciekawość, która nie została zaspokojna      i już nie zostanie.

Jeśli kogoś kochasz, to również troszczysz się o niego. Walczysz za tę osobę.

A na koniec tej recenzji chciałabym was zachęcić do tego, abyście wyrazili swoje zdanie na temat jednago cytatu         z książki, czy też podyskutowali w komentarzach : 

Troska o drugą osobę to przejaw słabości. Jeśli zależy ci na kimś, stajesz się podatny na ciosy. Masz coś do stracenia.


5 komentarzy:

 1. No a ja własnie czytając opis oczekiwałam, ze wątek kryminalny będzie głównym wątkiem i dlatego się zawiodłam, bo on był gdzieś tam tylko w tle :c

  Pozdrawiam
  To Read Or Not To Read

  OdpowiedzUsuń
 2. Książka sama w sobie wydaje się intrygująca...
  Co do cytatu, ja uważam, że nawet jeśli jesteśmy 'słabsi' poprzez druga osobę, to jednak jesteśmy silniejsi bo i z ciosami i z ciężkimi czwilami sobie razem z Tą osobą poradzimy! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie teraz, ale kiedyś się na nią skuszę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się długo przy tej książce, ale jednak nie...
  Pozdrawiam,
  Zaczytana Wiedźma
  ZaczytanaWiedźma.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń